בייסבול בישראל

יוני 17, 2019


זה מראה מאוד לא שכיח במדינת ישראל, שכן לא מדובר בספורט פופולארי, בוודאי לא כמו ענפי ספורט דוגמא, כדורסל, כדורסל, כדורעף או ענפי ספורט יחידינים.
אך כן אנחנו יכולים לראות קבוצות שונות שמנסות לדחוף את המשחק קדימה, ולא פעם הן אפילו זוכות לחשיפה תקשורתית.

בייסבול

מי שבדרך כלל משחק בייסבול בישראל, הם עולים יהודים מארצות הברית אשר מן הסתם שיחקו בארץ המוצא שלהם בתור ילדים או נערים ואולי בשלבים יותר מאוחר, וכשהם עלו ארצה, הם התחברו ליהודים אחרים שעלו מארצות הברית והחלו לשחק ביחד. בנוסף, אנחנו יכולים לראות פה ושם גם ישראלים, צברים, אשר משחקים את המשחק. בין אם הם למדו לאהוב אותו דרך ערוצי הספורט השונים שמציגים מעת לעת משחקים ובין אם בדרכים אחרות.

חשוב לציין, לא מעט בתי ספר ותיכונים מלמדים ילדים בשיעורי התעמלות את כללי המשחק, למרות שהרבה פעמים זו ורסיה ישראלית למשחק האמריקאי ולא בהכרח מדובר על משחק עם כללים ואמצעים דומים. אך ייתכן שגם זה מוביל ישראלים מסוימים להתאהב בו ולשחק אותו בסופו של דבר.

מה לגבי ליגה מקצועית?

כפי שאנחנו יודעים, אין הרבה ליגות מקצועיות לבייסבול בעולם, למעשה חוץ מבארצות הברית, יפן, קובה ומדינות מעטות נוספות, אין ליגה אמיתית לבייסבול. בישראל היו ניסיונות בעבר ומדי פעם אנחנו עדיין יכולים לראות אותן, לייצר ליגה מקצועית, ליגה בה מתנהלים משחקים על בסיס שבועי. הקשיים הם רבים.

ראשית, יש קושי למצוא מספיק שחקנים בשביל להרכיב יותר ממספר קבוצות ספורות, יש כמובן קושי תקציבי גם בשביל לשלם לשחקנים, לשופטים, ולכל מה שנדרש בשביל להפעיל ליגה כזו, אין מספיק מגרשים בשביל לערוך ליגה סדירה ולצערנו אין מספיק קהל.

עם זאת, הניסיונות ממשיכים ולא פעם מעורבים בהם גם אילי הון יהודים מארצות הברית, שמבקשים לדחוף את הנושא קדימה. ייתכן מאוד שבעתיד, יווצר כאן קאדר משמעותי של שחקנים שיפעילו ליגה מקצועית.