כדור פוטבול

יוני 17, 2019

כשאנחנו חושבים על כדור, אז אנחנו רואים בדמיון שלנו כדור עגול מלא, כמו כדורגל, כמו כדור טניס, כדורסל, דברים שאנחנו מכירים וברור לנו שמדובר בכדור ולא בשום דבר אחר.
יש משחק ספורט אחד אשר שובר, במובן מסוים, את המיתוס הזה על כדורים והוא פוטבול. כאן מדובר על כדור שונה לגמרי, מאחר והוא לא עגול אלא אליפטי.

כדור פוטבול

מדובר בכדור שבנוי בצורה אחרת לגמרי (בשפה המדעית קוראים לזה ספרואיד מוארך), הוא רזה בקצוות ושמן במרכזו, בצורה כזו אפשר לאחוז בו ביד ולזרוק אותו למרחקים עצומים ולתפוס אותו בעוצמות שונות. כמובן שלשם כך צריך להתאמן היטב.

כדור פוטבול גם לא עשוי מחומר רגיל, הוא עשוי מעור עמיד וקשה שמונע ממנו להישחק, ובמרכזו יש תפרים עם שרוכים, דבר שנחשב לפטנט יייחודי של ליגת NFL, ליגת הפוטבול הלאומית. הכדור כולל משטח אחיזה מיוחד שמאפשרת לאחוז בו בצורה נוחה מבלי שייפול מהידיים ומבלי שיקשה במשקל שלו על השחקנים.

אנחנו יכולים למצוא גדלים שונים של כדורי פוטבול, לצד הגודל המקורי של הכדור בו משתמשים במשחקים רשמיים, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם כדורים בגדלים יותר קטנים, אשר מתאימים למשחקים של ילדים ונוער. כמובן שכדורים כאלה שוקלים פחות ומותאמים מבחינה בטיחותית למשחקים בגילאים נמוכים.

ניתן לרכוש כדורי פוטבול בכל חנות ספורט, וכן דרך אתרי אינטרנט שעוסקים במכירה של ציוד ספורט מסוגים שונים.